Η αγγαρεία των ακριβοπληρωμένων συνεχίζεται προκαλώντας θλίψη – Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΟ 0 – 0
[συντάχθηκε από George στις 09-07-2020, 01:04]

Ένας Π.Α.Ο.Κ. χωρίς πλάνο, ιδέες, ενέργεια, ένταση και δημιουργία, μια ομάδα που σου δίνει την αίσθηση ότι κάνει αγγαρεία, δεν κατάφερε να σκοράρει για τρίτο εντός έδρας παιχνίδι στα play off και οδεύει με μαθηματική ακρίβεια στην ολοκλήρωση μιας άκρως καταστροφικής σεζόν μένοντας απόψε στο 0 – 0 με τον ΠΑΟ στην άδεια Τούμπα.

Κι όμως ίσως να μιλούσαμε για ένα διαφορετικό παιχνίδι αν στο πρώτο κιόλας λεπτό ο πλήρως ντεφορμέ Άκπομ εκμεταλλευόταν την ασυνεννοησία Διούδη – Θεοχάρη και κατάφερνε απλά να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα του βάζελου. Κάτι τέτοιο δεν συνέβη και στο 4’ ο Μπουζούκης εκτέλεσε έξυπνα/ύπουλα και γρήγορα ένα φάουλ και ανάγκασε τον Πασχαλάκη να φωνάξει "παρών" αποκρούοντας στη γωνία του, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Ζαγαρίτης (ναι ο Ζαγαρίτης) ταλαιπώρησε τον Ροντρίγκο κι έβγαλε ωραία σέντρα με τον Καμπετσή να παίρνει την κεφαλιά και την μπάλα να περνάει λίγο άουτ και το ημίχρονο να λήγει χωρίς σκορ μιας και η ομάδα μας δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά τον αντίπαλο της.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟ ήταν αυτός που απείλησε πρώτος με σουτ του Μακέντα στο 53′ το οποίο εξουδετέρωσε ο Πασχαλάκης ώσπου φτάσαμε στο 55’ για να δούμε την πρώτη πραγματικά ωραία συνεργασία για την ομάδα μας όταν ο Άκπομ πάσαρε στον Ελ Καντουρί, ο οποίος από πλεονεκτική θέση εντός περιοχής έστειλε την μπάλα άουτ με την τελευταία μεγάλη ευκαιρία να χάνεται για τον Δικέφαλο από τον Μάτος στο 91’ μετά από εκτέλεση κόρνερ καθώς σχεδόν προ κενής εστίας δεν μπόρεσε να βρει τη μπάλα γεμάτα για να την προωθήσει στα δίχτυα με το 0-0 να αποτελεί το τελικό αποτέλεσμα της αποψινής αναμέτρησης αφού και μια φάση διαρκείας μπροστά στα καρέ του Διούδη δεν είχε ευτυχή κατάληξη στο 96’.

Ακολουθεί την Κυριακή στις 21:45 το εκτός έδρας ματς με τον γαύρο στο τηγάνι.